Model ekonomické simulace
Překlad: Toust group
Co je to?
Sim Companies svým ekonomickým modelem napodobuje nákupní chování "veřejnosti". Prodejní vlastnosti produktů a zboží, které lze maloobchodně prodat (jako jsou jablka, televize, apod.), se řídí tímto modelem. Cílem tohoto ekonomického modelu je simulovat chování zákazníků, které byste očekávali v reálném světě. Pochopení nákupního chování "veřejnosti" umožňuje hráčům vynalézt různé strategie na maximalizování zisku. Toto může být zjednodušeno zodpovězením otázky, jak rychle se prodává zboží v závislosti na ceně a aktuální poptávce.
Doba prodeje
Sim Companies využívá polynomickou funkci k simulaci zvýšení doby prodeje v závislosti na zvýšení prodejní ceny. Pro demonstraci bude tento článek využívat hodnoty, které model používá pro jablka. První graf ukazuje vztah mezi dobou prodeje v sekundách a prodejní cenou - pro normální poptávku (červená) a pro extrémní poptávku (modrá).
Poznámka: Aktuální poptávku můžete najít v encyklopedii nebo v budově, kde se daný produkt prodává.
Mzdy
Zhodnocením dat by se mohlo zdát, že nejjednodušší cestou, jak zvýšit zisk, je prodávat za vyšší cenu. Ale zaměstnanci vašich maloobchodních prodejen (obchod s potravinami, čerpací stanice, atd.) jsou placeni zatímco v obchodu prodáváte. Takže čím déle vám trvá prodej zboží, tím více zaplatíte na mzdách. V dalším grafu jsou do rovnice započítány mzdy obchodu s potravinami. Maximální zisk za jablko je pro cenu $6.
Maximální využití
Jiným pohledem na data je, jak maximalizovat zisk za určitý čas, namísto za jednotku. Tím že hráči mají omezený počet prodejních budov, je nutné je využít co nejefektivněji. Také můžeme zahrnout pořizovací cenu jablka vzhledem k tomu, že také musí být vyprodukováno. Poslední graf uvažuje normální saturaci trhu a pořizovací cenu jablka $2,4 a ukazuje zisk za hodinu.